Rodzaje kontenerów na gruz
Podczas każdej budowy czy remontu powstają spore ilości odpadów, które wymagają odpowiedniego składowania, a następnie przetransportowania do sortowni odpadów. Aby jednak było to możliwe, muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Do tego celu przeznaczone są specjalne pojemniki, czyli kontenery na gruz. Występują one w kilku wariantach i różnią się nie tylko pojemnością, ale i przeznaczeniem czy pewnymi cechami konstrukcyjnymi. Wynajmując kontener na gruz, warto dokładnie określić, jakie są nasze odpady, aby w konsekwencji dobrać odpowiedni pojemnik na nie.
Różne pojemności kontenerów na gruz
Kontenery na gruz rozróżniamy przede wszystkim pod względem pojemności. Nasza firma zapewnia pojemniki na śmieci budowlane w różnych rozmiarach. Dobór zależy przede wszystkim od ilości oraz rodzaju odpadów. Można zdecydować się na kontener o niewielkiej wysokości, szerokości i długości lub też na model o znacznie większych gabarytach. W przypadku wynajmu określenie pojemności jest ważne, ponieważ pojemnik o zbyt małych rozmiarach nie pomieści wszystkich odpadów, co może być dość kłopotliwe w trakcie realizacji prac. Z kolei kontener zbyt duży narazi nas na niepotrzebne koszty.
Jeśli podczas wynajmu kontenera na gruz nie wiesz, jaka pojemność będzie odpowiednia, skontaktuj się z nami, a nasi pracownicy chętnie ci doradzą.
Przeznaczenie kontenera na gruz
Poza wielkością należy też określić, co zamierzamy składować w kontenerze. Poszczególne warianty pojemników różnią się również pod względem konstrukcyjnych. Mogą być przystosowane do składowania i wywożenia odpadów sypkich lub wielkogabarytowych. Są i takie, które służą do wywozu sprasowanej makulatury, folii czy odpadów tworzywowych. Pod tym względem również pojawiają się pewne różnice, co warto uwzględnić, dobierając kontener do własnych potrzeb.
Kontener z pokrywą lub bez
Pokrywa lub brak pokrywy przy kontenerze — cecha na pozór nieistotna, a jednak mająca spory wpływ na funkcjonalność kontenera. Niektóre modele posiadają pokrywę, która doskonale się sprawdza w przypadku odpadów, które pod wpływem wody czy wilgoci mogą zwiększać swoją objętość, a nawet rozpuszczać się, np. resztki płytek gresowych, płyt gipsowych czy pustaków. Kontenery bez pokrywy przeznaczone są do składowania gruzu, ziemi, betonu, śmieci mieszanych.